ČlánkyRecenze

Top 7: nejlepší vitamín C: účinky, recenze, a zkušenosti

5
(3)

Co je to vitamín C, a jaké má účinky? Jak vybrat ten nejlepší vitamín C a jaké má účinky?

TOP 1. místo

BrainMax Liposomal Vitamín C

liposomal vitamín C BrainMax

Jedná se o univerzální olej pro všechny typy pokožky. Pokožku především hydratuje, redukuje tvorbu vrásek a hojí jizvy

Přibližná cena: 599 Kč

2. místo

NaturLabs – Liposomální Vitamín C

liposomální vitamín C NaturLabs

Jojobový olej navrací pevnost a rovnováhu vaší pokožky. Především pomáhá hojit vaší kůži. Dále také regeneruje vlasy.

Přibližná cena: 449 Kč

3. místo

NOW Vitamin C-1000 se šípkem

Vitamín c se šípkem NOW

Ricinový olej je výborný pomocníkem při péči o suchou pokožku. Podporuje hojení jizev a dokáže redukovat vrásky.

Přibližná cena: 319 Kč

Co je to vitamín C?

Vitamín C neboli kyselina askorbová je velmi silný antioxidant, který hraje velmi důležitou roli v našem metabolismu. Tento vitamín je také rozpustný ve vodě, i když většina savců tento vitamín dokáže syntetizovat, lidské tělo tuto schopnost během naší evoluce bohužel ztratilo. To znamená že vitamín C musí být čerpán ze stravy a potravin. Také bych zde měl zmínit, že je to molekula, která je nezbytná pro život a hraje velmi důležitou roli v metabolismu našeho organismu.

Vitamín se také v některých případech vyskytuje v potravinách, a nebo se získává z doplňků stravy. Lidé si nejsou totiž schopni tento vitamín vyrobit.

Pomáhá bojovat proti volným radikálům, které napadají naší DNA a naše buňky, což je fenomén kterému se říká oxidační stres. Volné radikály produkuje naše tělo, když je vystavěno „vnějším útokům“ jako je například: stres, cigarety, alkohol, ultrafialové záření, chemické látky, znečištěné prostředí a mnoho dalšího..

V kombinaci s vitamínem E působí jako skvělý bojovník proti oxidačnímu stresu. Tyto vitamínu jsou nejlepší a mají největší vliv na boj proti volným radikálům.

Podporuje vstřebávání železa ve vašich střevech. Díky tomuto vitamínu tělo lépe asimiluje železo z potravin. Dále taky se podílí na stovkách procesů v našem těle. Jednou z těch hlavních funkci je, že pomáhá tělu vytvářet kolagen, protein který je nezbytný pro tvorbu káně v kůži, kostech a vazech.

Vitamín C je obsažen především v ovoci a zelenině.

Vitamínu C je věnována velká pozornost, a to z několika důvodů. Vyšší hladina vitamínu C v krvi může být skvělým nutričním ukazatelem pro vaše celkové zdraví. Například pomůže v boji proti rakovině, mrtvici, kardiovaskulárnímu zdraví a pro lepší zrak.

Dále také zlepšuje proces hojení, a podporuje vstřebávání železa obsaženého v rostlinách.

Hlavní funkce vitamín C se točí kolem opravy tkání v těle, produkci některých neurotransmiterů, správného fungování několika enzymů a také funkce imunitního systému.

Zdroje vitamínu C

Nejdůležitějším způsobem, jak zajistit dostatečný příjem vitamínu , je zdravá strava.

Vitamín C se přirozeně vyskytuje v některých druzích ovoce a zeleniny. Právě barevné a syrové ovoce nebo zelenina obsahuje nejvíce vitamínu C.

Obecně se uvádí, že konzumace alespoň 5 porcí čerstvého ovoce a zeleniny do značné míry splňuje nutriční příjem vitamínu C.

Nejvíce vitamínu C můžeme najít například: červená paprika, pomeranč, citron grapefruit, ananas, maliny, brokolice, jahody, rajče, kiwi, mango, černý rybíz, zelí, květák, paprika, špenát a mnoho dalšího. Samozřejmě také potravinové doplňky stravy sem zde také můžeme zahrnout.

Doporučená denní dávka vitamín C je 110 mg pro dospělého jedince, 100 mg pro dítě a 120 mg pro těhotnou a kojící ženu. Doporučujeme se však poradit vždy se svým lékařem.

Víte že..

V 16 století bylo známo, že v boji proti kurdějím lze předejít a nebo vyléčit podáváním extraktů ze zeleniny, jehličí nebo citronu? 

Nebo že vitamín C se nachází především v potravinách rostlinného původu a jen malé procento v játrech (vnitřnostech) a mléce?

Jaké jsou výhody vitamínu C?

→ Podporuje normální činnost nervové soustavy
→ Podporuje tvorbu kolagenu a tím normální funkci kostí, chrupavek, dásní a kůže
→ Podporuje normální energetický metabolismus
→ Podporuje normální psychické funkce
→ Podporuje vstřebávání železa

Předávkování vitamínem C

Vitamín C není nijak ve vysokých dávkách toxickým, a neočekává se že by měl při vysokých dávkách způsobovat nějaké závažné příznaky. Nadbytek vitamínu C se vylučuje močí. Z potravy většinou není možné získat mnoho vitamínu C, ale předávkování může například souviset s doplňky stravy.

Vysoké dávky vitamínu C mohou být často spojeny s tvorbou ledvinových kamenů. To proto, že vitamín C může zvýšit množství kyseliny močové. Příjem vitamínu C zvyšuje vstřebávání železa do organismu, a je taky teoreticky možné že by zvýšil vstřebávání železa nadměrně.

1. Místo

BrainMax Liposomal Vitamín C

Na prvním místě se umístil Liposomal Vitamín C od značky BrainMax, který obsahuje tu nejlepší možnou vstřebatelnost vitamínu C. Produkt obsahuje kombinaci Vitamínu C komplexu s extraktem z šípku a taky komplexem citrusových bioflavonoidů.

Lipozomy se skládají z přírodních fosfolipidů, jenž jsou známy jako stavební kameny našich buněk, a díky tomu procházejí přes naší stěnu zcela bez problému.

Vitamín C je velmi důležitý pro správnou funkci imunitního systému, a také v boji před oxidativním stresem.

Složení kapslí je vhodné i pro vegany a vegetariány díky složení, ale i díky kvůli vstřebávání železa do vašeho těla.

Balení obsahuje 60 rostlinných kapslí za cenu 599 Kč.

2. Místo

Naturlabs – Liposomální Vitamín C

Liposomální vitamín C od firmy NaturLabs, je forma čistého liposonálního vitamínu C v té nejlepší vstřebatelné formě.

Produkt je zpracován pomocí LipoCellTech technologie.

Navíc je obohacený patentovanou strukturou přírodních fosfolipidů. Proč si koupit tento doplněk stravy? Protože pomáhá zlepšit imunitní systém, je skvělým antioxidantem, zlepšuje kardiovaskulární zdraví, podporuje správnou funkci nervového systému a mnoho dalšího.. 

Navíc liposomální vitamín C přináší revoluci ve vstřebatelnosti. Protože zvyšuje vstřebatelnost látky o více jak 20 násobek.

Složení je vhodné i pro vegany a vegetariány.

Balení obsahuje 60 kapslí za cenu 449 Kč.

3. Místo

NOW Vitamin C-1000 se šípkem

Na třetím místě se umístil Vitamín C se šípkem, od známé firmy NOW. 

Kromě vysokého obsahu vitamínu C (kyseliny askrobové), zde můžeme najít 25 mg prášku ze šípku.

Složení je vhodné i pro vegany a vegetariány.

Proč zvolit tento produkt? Obsahuje vysokou dávku vitamínu C s postupným uvolňováním, najdete zde prášek z plodu růže šípkové a je skvělým pomocníkem v boji proti imunitnímu systému.

Výrobce doporučuje 1 dávku denně. Balení obsahuje 100 tablet za cenu 319 Kč.

4. Místo

Reflex Vitamin C 500 mg 100 kapslí

Přírodní vitamín C

Vitamín C je „přirozený“, pokud pochází přímo z potravy. Jinými slovy, když není „syntetický“. Je rozpustný ve vodě,. Nachází se především v ovoci a zelenině, ale také v některých bobulích, jako je šípek nebo rakytník. Bohužel si ho lidské tělo nedokáže syntetizovat, proto se doporučuje jeho denní konzumace.

Rexlef vyrábí ty nejkvalitnější potravinové doplňky stravy na trhu. Složení Vitamínu C od tohoto výrobce se podílí na desítkách biochemických procesů v našem těle.

Dokáže posílit vaší vytrvalost, výkon, kondici a fyzickou nebo psychickou zátěž.

Proč zvolit tento doplněk stravy? Hlavně obsahuje vitamín C ve formě askorbové kyseliny.

Balení obsahuje 100 kapslí za cenu 179 Kč.

5. Místo

Swanson Vitamín C + Extrakt z Šípku

Další zde máme doplněk stravy Vitamín C + Extrakt ze šípku od Americké firmy Swanson, která byla založena v 60 letech minulého století a patří k nejlepším ve svém oboru. 

Jedna jediná kapsle obsahuje až 500mg vitamínu C a 50 mg extraktu z šípku. 

Složení dokáže pomoci v boji před volnými radikály.

Balení obsahuje 100 kapslí za 169 Kč.

6. Místo

Life Extension Vitamin C

Vitamín C od prémiové značky Life Extension patří k těm nejlepším možným doplňkům stravy na trhu.

Složení obsahuje Aktivní formu vitamínu C s kombinací vstřebatelným kvercetinem který pomůže chránit vaše tělo před oxidačním stresem, podporuje tvorbu kolagenu a dokáže posílit vaší imunitu.

Účinek vitamínu C je pro všechny velmi dobře znám, bohužel si ho však naše tělo nedokáže samo vytvořit. Tim pádem musíme vitamín C přijímat ze stravy a potravin.

Díky kombinaci s fosfolipidovým fytosomem, je zde vstřebávání až o 50krát rychlejší.

Balení obsahuje 250 rostlinných tablet za cenu 679 Kč.

7. Místo

Viridian Extra C 550 mg

Na posledním sedmém místě se umístil Extra C od populární britské značky Viridian. Tento doplněk stravy patří k nejnovějším na trhu od této značky.

Produkt obsahuje vitamín C který je doplněný o patentovaný komplex kterému se říká Pure-way. Komplex obsahuje speciální mastné kyseliny a bioflavonoidy. Tyto přidané kyseliny mají velmi pozitivní vliv na vstřebatelnost a biodostupnost vaším organismem.

Všechny přidané složky jsou BIOAKTIVNÍ, tím pádem neobsahují skoro žádné přidané syntetické složky.

Složení neobsahuje žádné GMO složky, ozařované složky, ani stopy po umělých sladidlech nebo po živočišných složek.

Balení obsahuje 550 mg vitamínu C za cenu 499 Kč

Vitamín C v naše těle

V našem těle se většina vitamínu C nachází ve svalech. Krev má také vysoký obsah vitamínu C. Relativně nejvyšší koncentrace je v nadledvinách, mozku a očích. Když je denní příjem vitamínu C do 60 mg, ledviny vitamín C recyklují zpět do těla a jen malá část se z těla vyloučí ven. Při vyšších dávkách se nadbytek vitamínu C vylučuje močí. Čím vyšší je jednotlivá dávka, tím větší je množství vyloučené moči.

Příznaky předávkování vitamínem C

Nejčastějšími příznaky předávkování je: průjem, nevolnost, křeče v břiše a další žaludeční problémy. Přesto se doporučuje dodržovat denní dávku vitamínu C a nepřekračovat jí.

Vitamín C- zdroje, funkce, recenze a zkušenosti

Nejčastější otázky

Vitamín C, také známý jako kyselina askorbová, je nezbytný pro růst, vývoj a opravu všech tělesných tkání. Podílí se na mnoha tělesných funkcích, včetně tvorba kolagenu, vstřebávání železa, správného fungování imunitního systému, hojení ran a udržování chrupavek, kostí a zubů.

Ovoce, které má nejlepší zdroj tohoto vitamínu: Citrusy (kiwi, pomeranč, citron, grapefruit), papriky, jahody, rajčata, brokolice, růžičková kapusta, zelí, květák a bílé brambory.

Vitamín C s časovaným uvolňováním je často preferovanou volbou, protože vitamín C má lepší biologickou dostupnost, když je užíván v menších dávkách během dne. Vzorec s časovaným uvolňováním má za cíl vyřešit tento problém bez užívání více tablet tím, že vitamín C uvolňuje pomalu během dne.

Většina lidí může dostat dostatek vitamínu C na den v jídle. Pomeranč nebo šálek jahod, nakrájená červená paprika nebo brokolice poskytují dostatek vitamínu C na celý den. Doporučená denní dávka vitaminu C je 75 miligramů (mg) denně pro ženy a 90 mg denně pro muže.

Nejlepší vitamín C

Publikováno 8.11.2021

Kategorie: hubnutí, výživa, recenze

Jak se vám líbil článek?

Začněte hlasovat!

Hodnocení 5 / 5. Kolik lidí hlasovalo: 3

Tento příspěvek nemá zatím žádný hlas! Buďte první!

Leave a Response

Pin It on Pinterest

Share This